دانلود برنامه و بازی اندروید

  • صفحه اصلی
  • اسلایدها
  • کلیات لایحه حفاظت، احیاء و مدیریت تالاب‌های کشور به تصویب مجلس رسید/ تقدیر معاون سازمان محیط زیست از مجلس برای بررسی و تصویب لوایح محیط زیستی در صحن علنی

کلیات لایحه حفاظت، احیاء و مدیریت تالاب‌های کشور به تصویب مجلس رسید/ تقدیر معاون سازمان محیط زیست از مجلس برای بررسی و تصویب لوایح محیط زیستی در صحن علنی

Wetlands lawنمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، کلیات لایحه حفاظت، احیاء و مدیریت تالاب‌های کشور را تصویب کردند. مجابی معاون سازمان حفاظت محیط زیست از مجلس برای بررسی و تصویب لوایح محیط زیستی در صحن علنی تقدیر کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 30 فروردین) مجلس شورای اسلامی با کلیات لایحه حفاظت، احیاء و مدیریت تالاب‌های کشور را با 130 رأی موافق، 20 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 200 نماینده حاضر در جلسه موافقات کردند.
سید محمد مجابی معاون توسعه مدیریت حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان نماینده دولت در دفاع از کلیات این لایحه در مجلس گفت: تالاب‌ها سرمایه ملی هستند بنابراین باید به موضوع نگهداری تالاب‌ها و احیای دریاچه‌ها توجه جدی شود و باید این را نیز در نظر داشت که این لایحه در جهت تحقق اصل 50 قانون اساسی است.
وی با تقدیر از مجلس برای بررسی و تصویب لوایح محیط زیستی در صحن علنی،افزود: خوشحالیم که مجلس دهم از ابتدای سال 96 فعالیت جدی را برای محیط زیست به عنوان یک مطالبه عمومی که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز مطرح شده و مردم و دولت نیز در پی آن هستند، در دستور کار خود قرار داده است .  ابتدا لایحه هوای پاک و اکنون لایحه حفاظت، احیاء و مدیریت تالاب‌های کشور را در دستور بررسی و تصویب دارد .
به گفته مجابی ،  این لایحه در 20 اردیبهشت 94 تقدیم مجلس قبل شد و نمایندگان روی آن کارکردند ولی به زمان فعالیت مجلس قبل نرسید، و لذا دوباره دولت، بعد از شروع بکار مجلس دهم آن را تقدیم مجلس کرد .
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و  امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: خوشبختانه تمامی کمیسیون های مجلس نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص مفاد این لایحه مطرح کرده اند و امروز انتظار می رود کلیات لایحه به تصویب برسد و با تصویب مواد آن شاهد تحول جدی در امر حفاظت، احیاء و مدیریت تالاب‌های کشور باشیم.
بهره برداری تخریب از تالاب‌ها ممنوع شد
نمایندگان مردم در خانه ملت هرگونه بهره‌برداری و اقدامی که منجر به تخریب و آلودگی غیرقابل جبران تالاب‌ها گردد را ممنوع کردند.
در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 30 فروردین) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه حفاظت، احیاء و مدیریت تالاب‌های کشور با ماده (1) لایحه مذکور که در خصوص بهره‌برداری از تالاب‌ها است با 134 رأی موافق، 6 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 196 نماینده حاضر در جلسه موافقات کردند.
گفتنی است در ماده (1) لایحه حفاظت، احیاء و مدیریت تالاب‌های کشور آمده است: هرگونه بهره‌برداری و اقدامی که منجر به تخریب و آلودگی غیرقابل جبران تالاب‌ها گردد ممنوع است، مرجع تشخیص تخریب و آلودگی غیرقابل جبران سازمان حفاظت محیط زیست می‌باشد.
تبصره- آیین نامه تشخیص تخریب و آلودگی غیرقابل جبران تالاب‌ها حداکثر ظرف مدت 6 ماه از تاریخ ابلاغ این قانون توسط سازمان حفاظت محیط زیست تهیه می شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد تا مبنای عمل سازمان مذکور و تمامی مراجع ذیربط قرار گیرد. این دستور العمل باید متضمن حفظ و احیای تالاب های کشور باشد.

دعوت به همکاری

دعوت به همکاری

بسته ابزاری بکارگیری رویکرد زیست بومی در مدیریت جامع تالابها

بسته ابزاری بکارگیری رویکرد زیست بومی در مدیریت جامع تالابها