دانلود برنامه و بازی اندروید

  • صفحه اصلی
  • اسلایدها
  • حفاظت از اکوسیستم غنی منطقه حفاظت شده تالاب نوروزلو با تدوین برنامه مدیریت جامع

حفاظت از اکوسیستم غنی منطقه حفاظت شده تالاب نوروزلو با تدوین برنامه مدیریت جامع

مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران با اشاره به حفاظت از اکوسیستم‌های پشتیبان دریاچه ارومیه در شرایط خشکیدگی دریاچه اظهار داشت: در حال حاضر با توجه به کاهش سطح تراز آب دریاچه ارومیه و کاهش کیفیت زیستگاه این اکوسیستم برای بسیاری از گونه‌ها از جمله پرندگان بومی و مهاجر، تالاب‌های اقماری دریاچه محلی بسیار مهم و حساس برای ادامه حیات گونه‌های گیاهی و جانوری محسوب شده و مدیریت و حفاظت از این اکوسیستم‌ها اولویت بسیار بالایی برای سازمان حفاظت محیط‌زیست دارد.

Noruzlu1

مهندس آبشت ادامه داد: تالاب نوروزلو یکی از تالاب‌های اقماری دریاچه ارومیه در شهرستان میاندوآب می‌باشد و علاوه بر این که میزبان بسیاری از گونه‌های مهم می‌باشد در حال حاضر در فرآیند تدوین برنامه مدیریت جامع با رویکرد زیست‌بومی قرار دارد. وی افزود: با بازدیدی که از این تالاب صورت گرفت ضمن توافق با دست‌اندرکاران برای تدوین برنامه مدیریت جامع این تالاب، برنامه‌ریزی برای اجرای گام‌های آتی برای تدوین برنامه نیز انجام گرفت.

خاطر نشان می‌سازد منطقه حفاظت شده تالاب نوروزلو با مساحت 1150 هکتار در جنوب دریاچه ارومیه و حاشیه رودخانه زرینه‌‌رود واقع شده و علاوه بر میزبانی از گونه‌های مهم گیاهی و جانوری در تأمین معیش جوامع محلی هم نقش مهمی دارد.

دعوت به همکاری

دعوت به همکاری

بسته ابزاری بکارگیری رویکرد زیست بومی در مدیریت جامع تالابها

بسته ابزاری بکارگیری رویکرد زیست بومی در مدیریت جامع تالابها