دانلود برنامه و بازی اندروید

بازدید معاون دبیر کل سازمان ملل متحد از پارک ملی دریاچه ارومیه

Erik Solheim Executive Director of the United Nations Environmentمدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران از بازدید معاون دبیر کل سازمان ملل متحد از پارک ملی دریاچه ارومیه

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور محیط زیست: خشک شدن دریاچه ارومیه نه تنها زندگی مردم را در سطح محلی و ملی به خطر می اندازد بلکه با طوفانهای نمک این دریاچه شور اثرات جهانی وسیعی را باید متصور بود

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور محیط زیست از دریاچه ارومیه و اقدامات صورت گرفته در پروژه" همکاری در احياء درياچه اروميه از طریق مشاركت جوامع محلي در استقرار كشاورزي پايدار و حفاظت از تنوع زيستي" که با حمایت دولت ژاپن و همکاری سازمان حفاظت محیط زیست، برنامه توسعه ملل متحد و وزارت جهاد کشاورزی در قالب طرح حفاظت از تالاب های ایران در حال انجام است بازدید کرد.

طی این سفر که با حضور معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور محیط زیست، نماینده مقیم سازمان ملل متحد، مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران و مدیران و دست اندرکاران اداره کل محیط زیست آذربایجان غربی انجام گرفت، از دستاوردهای پروژه همکاری در احياء درياچه اروميه از طریق مشاركت جوامع محلي در استقرار كشاورزي پایدار، وضعیت کنونی دریاچه ارومیه، ایستگاه تحقیقاتی پارک ملی دریاچه ارومیه و تالاب کانی برازان(از تالاب های اقماری دریاچه ارومیه) بازدید به عمل آمد.

Erik Solheim Executive Director of the United Nations Environment3

در حاشیه این بازدید اریک سولهایم، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور محیط زیست ضمن ابراز خوشحالی از بازگشت نشانه هایی از زندگي به درياچه اروميه اضافه کرد: مشاهده بخشهايي از درياچه اروميه و مقايسه آن با گزارشهاي ٢ تا ٣ سال گذشته به خوبي نشان دهنده بازگشت زندگی به این دریاچه مهم می باشد و در همین راستا می بایست از دست اندركاران احياي دومين درياچه شور دنيا قدر داني كرد.

وی تغییر در نحوه مدیریت منابع در کل حوضه آبریز، تغییر الگوهای کشاورزی و بازنگری در ساخت سدها در این محدوده را از مهمترین روشها برای کمک به احیای دریاچه ارومیه عنوان و بار دیگر بر کمک سازمان ملل متحد در این برنامه ها تاکید کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی نیز گفت: دستیابی به تراز اکولوژیک یک هزار و ۲۷۴ متر از سطح آب های آزاد در اولویت برنامه های اجرایی احیای دریاچه ارومیه بوده و این مهم با تلاش همه دستگاه های مرتبط و همکاری های ملی و بین المللی قابل تحقق است.

پرویز آراسته اضافه کرد: تلاش های جوامع محلی و مسئولان در راستای احیای دریاچه ارومیه سرعت گرفته و برنامه های مصوب ستاد احیای دریاچه ارومیه برای تثبیت و احیای این دریاچه در حال اجراست.

وی با بیان اینکه بدون همکاری نهادها و جوامع محلی دستیابی به نتایج مطلوب در زمینه مصوبات و طرح های اجرایی ستاد احیا محقق نمی شود.

دعوت به همکاری

دعوت به همکاری

بسته ابزاری بکارگیری رویکرد زیست بومی در مدیریت جامع تالابها

بسته ابزاری بکارگیری رویکرد زیست بومی در مدیریت جامع تالابها