دانلود برنامه و بازی اندروید

  • صفحه اصلی
  • اسلایدها
  • تدوین برنامه مدیریت جامع تالاب جازموریان برای حل مشکلات تالاب به‌خصوص جلوگیری از تولید ریزگرد از بستر تالاب

تدوین برنامه مدیریت جامع تالاب جازموریان برای حل مشکلات تالاب به‌خصوص جلوگیری از تولید ریزگرد از بستر تالاب

Jazmourian Workshop 1ذینفعان و دست‌اندرکاران تالاب جازموریان از رویکرد زیست‌بومی برای حل مشکلات تالاب در سطح حوضه آبریز استفاده می‌کنند.

مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران با اشاره به رویکردهای برنامه محور سازمان حفاظت محیط‌زیست برای حفاظت و مدیریت تالاب‌های کشور اظهار داشت: تجربه بکارگیری رویکرد زیست‌بومی برای حل مشکلات و تهدیدات تالاب‌های کشور در اختیار دست‌اندرکاران تالاب جازموریان قرار می‌گیرد تا به کمک کلیه ذینفعان، اقدامات احیای این تالاب نیز در قالب تدوین برنامه مدیریت جامع حوضه آبریز شروع شود. مهندس آبشت با اشاره به اقدامات قابل توجه دست‌اندرکاران و تلاش برای کاهش مشکلات تالاب جازموریان از طرف دستگاه‌های استانی از جمله جهاد دانشگاهی استان کرمان، افزود: در حال حاضر کلیه دست‌اندرکاران بر تدوین برنامه و اقدام بر اساس اصول برنامه‌ریزی در حوضه آبریز تالاب جازموریان توافق دارند و برنامه تدوینی با کمک دستگاه‌ها و در سطح حوضه آبریز خواهد بود که راهگشای حل مشکلات تالاب در دراز مدت می‌باشد.

قابل ذکر است که در حال حاضر از جمله مشکلات اساسی تالاب جازموریان کمبود آب تالاب و عدم تأمین نیاز آبی تالاب در طول سال می‌باشد. این مشکل باعث تبدیل بستر تالاب به منابع تولید ریزگرد شده که زندگی و معیشت بسیاری از مردم را در دو استان کرمان و سیستان و بلوچستان به مخاطره انداخته است. با این حال بارندگی‌های اخیر اندکی از مشکلات را کاهش داده است.

دعوت به همکاری

دعوت به همکاری

بسته ابزاری بکارگیری رویکرد زیست بومی در مدیریت جامع تالابها

بسته ابزاری بکارگیری رویکرد زیست بومی در مدیریت جامع تالابها