دانلود برنامه و بازی اندروید

  • صفحه اصلی
  • اسلایدها
  • تدوین و اجرای طرح کسب و کار و لزوم تغییر رویکردها در مدیریت کارآمد مناطق حفاظت شده تالابی

تدوین و اجرای طرح کسب و کار و لزوم تغییر رویکردها در مدیریت کارآمد مناطق حفاظت شده تالابی

2nd Business planning workshop 150995برگزاری دومین کارگاه تدوین و اجرای طرح کسب و کار در مناطق حفاظت شده تالابی ایران

مدير ملي طرح حفاظت از تالاب هاي ايران از برگزاري دومین کارگاه "تدوین طرح کسب و کار مناطق حفاظت شده تالابی ایران" در روزهای 14 و 15 آذر ماه 95 در تهران- سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد و افزود در این کارگاه نمایندگان ادارات کل محیط زیست استان های تالابی کشور و 5 سایت پایلوت در نظر گرفته شده برای این منظور شامل تالاب کانی برازن(آذربایجان غربی)، تالاب حله(بوشهر)، تالاب چغاخور(چهارمحال بختیاری)، تالاب زریوار(کردستان) و تالاب شادگان(خوزستان)، دفاتر مرتبط سازمان محیط زیست، کارشناسان و مشاور ارشد(دکتر مایکل موزر) بین المللی طرح حفاظت از تالاب های ایران شرکت داشتند.

وی همچنین به این نکته اشاره کرد که با توجه به تدوین برنامه های مدیریت زیست بومی تالاب های کشور و لزوم بکارگیری ابزارهای کار آمد در فرآیند اجرای آنها، تدوین طرح کسب و کار مناطق حفاظت شده تالابی ایران، بعنوان ابزار مکمل برنامه های مدیریت زیست بومی، امری حائز اهمیت می باشد و تغییر رویکردها در درون سازمان امری ضروری بوده و حفاظت از مناطق حفاظت شده تالابی را در گرو نظارت و تاثیرگذاری بر روی الگوهای توسعه ای دانست.

در ادامه این نشست، مشاور ارشد بین المللی طرح حفاظت از تالاب های ایران ضمن تاکید بر استفاده از تجارب موفق بین­ المللی مشارکت جوامع محلی و بخش خصوصی و همچنین ابزارهای کارآمد مدیریت مناطق حفاظت شده با مرور دستاوردهای کارگاه نخست به معرفی نقشه راه و اهداف کارگاه دوم پرداخت. وی با برشمردن برخی تجارب موفق اجرای برنامه های کسب و کار در سطح بین المللی به تاثیر ویژه اجرای اینگونه برنامه ها در حفاظت از مناطق حفاظت شده در کشورهای مختلف جهان اشاره کرد.  

طی این نشست مطالعات پایه صورت گرفته توسط نمایندگان پنج سایت نمونه این طرح در سه بخش مالی، بازاریابی و اثر بخشی مدیریتی مورد بررسی قرار گرفته و بر نقاط قوت و ضعف موجود در سایت ها تاکید شد.

در روز دوم این کارگاه نیز اهداف، استراتژی ها و موانع برای بهبود اثربخشی مدیریت مناطق حفاظت شده تالابی در قالب گروه های کاری مختلف تعیین و مورد بررسی قرار گرفت.

در ادامه نیز شرکت کنندگان با گام های آتی و رویکردهای پیشنهادی برای تدوین طرح کسب و کار آشنا شده و به بحث و گفتگو در این زمینه پرداختند.

دعوت به همکاری

دعوت به همکاری

بسته ابزاری بکارگیری رویکرد زیست بومی در مدیریت جامع تالابها

بسته ابزاری بکارگیری رویکرد زیست بومی در مدیریت جامع تالابها